14 Жовтня, 2019 Актуально
У Черкасах з 2017 року працює спортивний зал функціонального тренінгу FTC. Табло навідалося в гості, щоб розібратися в цій абревіатурі і зрозуміти, для кого існує це місце.
FTC – Functional training club (Клуб функціонального тренінгу).
Різниця між FTC і звичайними “качалками”
Як виявилось, функціональне тренування – це тренування рухів. У пріоритеті – не накачати біцепс стегна, а відточити техніку присідань, наприклад. Тут працюють над результатом, розвитком і витривалістю, щоб збільшувати навантаження і розвивати тіло, яке саме в процесі схудне або набере м’язову вагу – залежно від мети людини.
– Ми доносимо людям, що спочатку треба навчитись правильно виконувати фізичні навантаження. Наприклад, візьмемо звичайного офісного працівника. Він захотів набрати м’язеву масу, але у нього недостатньо рухливі суглоби, не еластичні зв’язки, відсутнє поняття пропріоцепції (відчуття свого тіла в 3D просторі). Він починає відразу працювати на тренажерах, чим забиває м’язи, але не працює в 3D площині. Тренажерні зали, взагалі, – повна нісенітниця для людей непрофесіоналів, які тренуються без тренера або з недостатньо кваліфікованим спеціалістом. Спочатку треба налаштувати техніку, а потім уже щось качати. У нас акцент на результаті і прокачуванні своїх характеристик. Це, зокрема, і планка, і віджимання, і присідання та інші спеціальні вправи. Планку теж правильно треба робити. Тіло має бути залізобетонне. За фізіологією, немає сенсу стояти в ній довше 17 секунд. Далі вмикаються м’язи компенсатори, – розповідає власниця і тренерка клубу Ольга Щорс.
Відвідувачі FTC працюють тільки на сертифікованому обладнанні, яке втричі дорожче за китайські аналоги. На ньому є спеціальний перевірочний штрих-код, а придбати в Україні його можна тільки в одного сертифікованого постачальника.
У залі працюють п’ять універсальних тренерів з вищою профільною освітою: Ольга Щорс, Тетяна Безшийко, Андрій Тімофєєв, Олена Гуменюк і Наталія Микитченко. Усі вони – сертифіковані викладачі від компанії TRX. Як нам пояснили, без тренера працювати не можна, бо все, що робиться без фахівця, – травмонебезпечно.
Для кого це?
Тренування в FTC – для всіх. Тут тренують дітей від 7 років до пенсіонерів. Для всіх окрема програма, яка буде розвивати, а не шкодити. Якщо людина приходить непідготовлена, їй радять рівень тренувань і навантажень. Плюс кожен заповнює анкету, у якій вказує свої побажання і цілі. А серед фішок клієнтоорієнтованості залу – дошка плану заняття, яка висить у робочому просторі. На ній відвідувачі і тренери бачать план тренування, на яке прийшли.
– Нехай люди краще будуть непідготовлені, прийдуть до нас і ми навчимо їх робити базові вправи. Нам таких навіть цікавіше тренувати, бо бачимо, як вони розвиваються і кайфують від цього, – каже Ольга Щорс. Часто люди, особливо жінки, приходять з бажанням схуднути. Але є також велика частка перфекціоністів, які хочуть трошки там, трошки тут щось підтягнути, підкачати, розвинути. Ми не кричимо лозунги. Ми не худнемо до літа, бо це приходить саме собою.
Також FTC готує професіональних атлетів і футбольні команди.
Скільки це коштує і де розташоване?
А в інстаграмі клубу щодня можна бачити, як люди удосконалюються і виходять із зони комфорту, поки ви думаєте, що все і так добре.
Клуб FTC розташований в центрі Черкас за адресою вул. Гоголя 224.
Телефон:
093-312-21-51
Усі найцікавіші новини з сайту Табло можна отримувати в нашому телеграм-каналі