28 Грудня, 2021 Актуально
Черкащанин Микита Сініцин готується виїжджати на запрошення бразильського клубу Колатіна.
Інформує сайт sportarena.
Якось так історично склалося, що все більше бразильці до нас – Діого Рінкон, Брандао, Луїз Адріано, Вілліан, Дуглас Коста, Алекс Тейшейра, Фернандіньо, Даніло Сілва, Клейтон Шав’єр, Марлос, Тайсон, Едмар, Батіста та багато-багато інших грали в нашому чемпіонаті, дехто навіть натуралізувався під все зростаючі потреби збірної України.
А от українців у Бразилії зовсім мало. Ще в ХХ столітті там грали напівлегендарні Пауло «Грінго» Сидельник, Тейя Золотов, Алекс Скоробагати, в 80-ті грав за Курітібу, Парану та Атлетіко Мінейро опорник Елсіо, який, кажуть, мав українське походження. Уже в новітні часи великі перспективи були в Рафаела Собіса, який із Інтернасьоналя переходив у Бетіс і став бронзовим призером пекінської Олімпіади.
Мені не відомо про жодного українського футболіста сучасності, який би грав на більш-менш організованому рівні в Бразилії. Першим таким може стати колишній 23-річний захисник і півзахисник черкаського Дніпра Микита Сініцин. Дмитро Джулай надіслав інформацію про підписання контракту з Сініциним з офіційного акаунту клубу СТЕ Колатіна зі штату Еспіріту-Санту, що на березі Атлантичного океану. До речі, футбольний клуб із повною назвою “Тренувальний Центр Едмілсон Колатіна” належить колишньому півзахиснику Порту, Спортинга та ПСЖ Едмілсону, який свого часу грав у Лізі чемпіонів і встиг пограти в чемпіонатах п’яти країн.
Микита Сініцин, імовірний перший легіонер із незалежної України в бразильському чемпіонаті, дав інтерв’ю Sport Arena.
‒ Вас можна вітати з переходом? Адже футбольний клуб Колатіна вже повідомив про ваш трансфер.
‒ Якщо офіційно повідомлено, напевно, так. Але я поки що в Україні, в Бразилію планую вилітати вже після Нового року. Вже тоді, напевно, буду повноправно вважатися гравцем Колатіни.
‒ Рідкісний випадок: за наявною статистикою, ви можете стати першим легіонером із України в організованому бразильському чемпіонаті. Як так вийшло? Як з’явився цей варіант?
‒ Мені запропонував спробувати свої сили за кордоном знайомий зі школи. Спершу я навіть не знав, з якої країни мною цікавляться. Агенти знайшли мені клуб, замість мене провели переговори, тепер мені залишається самому приїхати туди та взяти участь у церемонії підписання контракту та представлення.
‒ Колатіна повідомляє – контракт до кінця 2022 року.
‒ Так і є.
‒ Як збираєтеся добиратися до Бразилії?
‒ Літаком до міста Віторія, найбільшого в штаті Еспіріту-Санту. А звідти вже буду добиратися до міста Колатіна.
‒ Ви в Україні ще не дуже відомий гравець: виступали не вище чемпіонату України серед аматорів, а коли черкаський Дніпро переходив у Другу лігу, не залишилися в його складі…
‒ На той момент у мене було кілька варіантів пограти в Другій лізі, проте за ті гроші, які пропонувалися, виявилося краще грати в місцевих аматорських командах. Трішки, звичайно, прикро, що в резюме в мене нема виступів на професіональному рівні, проте ті, хто в Україні грав серед любителів, погодиться зі мною, що чемпіонат ААФУ – це хороший рівень, а я можу впевнено сказати, що й у змаганнях Черкащини отримав хороший досвід.
‒ Умови в клубі Колатіна, який грає в змаганнях на першість штату, відповідають тому, що в Україні платять у Другій лізі?
‒ Я не за грошима ганяюся, а за спортивною перспективою. Грав би і в Другій лізі, якби не той найменший обмаль, який пропонувався в цих клубах. У Бразилії умови трішки кращі, а головне – Колатіна, як мені пояснили, спеціалізується на підготовці гравців з подальшим продажом у зарубіжні клуби. Паралельно зі мною, до речі, запросили кількох інших іноземних молодих футболістів.
‒ Навіть одного новозеландця! А вам уже відомо, на якій позиції вас будуть використовувати? Адже ваш попередній тренер по черкаському Дніпру Євген Тарасенко розповів, що ви можете зіграти на кількох позиціях.
‒ Так, мене в Дніпрі ставили центральним захисником і півзахисником і навіть під нападниками. В Бразилії мене хочуть бачити в якості центрального оборонця. Мені це подобається, це дійсно моя основна позиція.
‒ Ви – захисник більше бразильського чи українського стилю?
‒ Важко сказати, стараюся грати так, як зручно команді. У мене є перший пас, можу на 60 метрів точно віддати на товаришів по команді. Стараюся із захисту завжди брати участь у перших фазах атак. Відпрацьовую хорошу обробку та відбір м’яча. Загалом, сподіваюся, що в бразильському футболі суттєво додам у всіх компонентах.
‒ Що для вас ‒ бразильський футбол?
‒ З дитинства стежу за збірною Бразилії. Коли Неймар грав за Сантос, багато дивився матчів і нарізок ігор цієї команди.
‒ В УПЛ багато легіонерів. Топ для вас?
‒ Дійсно, важко когось одного вибрати. Як захисник, завжди звертав увагу, як діяли в Шахтарі Вілліан і Дуглас Коста. Дуже технічні, розумні гравці, проти яких, напевно, важко грати.
‒ А із бразильських захисників хто вам найбільше запам’ятався?
‒ В дитинстві, безперечно, Роберто Карлос. Зараз – Маркіньос, Тьяго Сілва.
‒ Ваші друзі та рідні в курсі, що ви стали гравцем бразильського клубу?
‒ Ні, для більшості це буде сюрпризом. Я ріс без батьків із 14 років, з рідних людей – брат і дівчина. От вони знають. Інші, напевно, дізнаються з цього інтерв’ю.
‒ З яким настроєм будете їхати в Бразилію?
‒ Розумію, що це шанс, який треба використати. Хотів би пробитися в великий футбол, як це виходить у багатьох бразильських легіонерів.
‒ Якщо все вийде, і постане вибір – збірна України чи Бразилії, яку виберете?
‒ України, тут без варіантів. Для того, щоб про це думати, треба багато-багато працювати.
Усі найцікавіші новини з сайту Табло можна отримувати в нашому телеграм-каналі