Головна > Актуально > Інтерв`ю > Інше

Історія уманчанки Юлії Юрійчук, яка змагається на Олімпійських іграх

5 Серпня, 2021 Актуально

Уманчанка Юлія Юрійчук вийшла до півфіналу Олімпіади в байдарці-одиночці на 500 метрів. У своєму заїзді вона показала третій результат. Цього їй вистачило для виходу до півфіналу.

Про це інформує Федерація каное України, зазначаючи, що байдарочниці Юлія Юрійчук і Марія Повх вийшли у півфінал Олімпійських ігор на дистанції 500 м, Анастасія Четверікова завершила змагання на дистанції 200 м. Півфінали відбудуться вже 5 серпня, причому Юлія і Марія потрапили в один заїзд, звідки тільки двоє вийдуть в головний фінал.

В своєму попередньому заїзді Юлії довелося відбиратися через чвертьфінал, де вона стала 5-ю у своєму заїзді. В одному з Юлією чвертьфіналі стартували єгиптянка і представниця Самоа, тож задачу потрапляння в трійку українка виконала досить впевнено, хоча, щоб розраховувати на вихід в якісь фіналів (А, В, чи С) треба значно покращити часовий показник (1.58,657), що вона побіцяла зробити.

“Постараюсь зробити все можливе, щоб виступити як найкраще. Зроблю все, на що здатна, все, що в моїх силах” – розповіла веслувальниця.

Юлія ─ Майстер спорту України, нині представляє фізкультурно-спортивне товариство – «Динамо» (Київська область). Народилася 1 липня 1998 року в Умані. Вихованка Уманської ДЮСШ (перший тренер – Володимир Іщенко), нинішній тренер – Олексій Семикін.

На веслування мене привели мої батьки, адже мій батько тренер з веслування, ─ розповідає Юлія. ─ Це було дванадцять років тому.

Батько якось сказав: «Приходь на став, трохи побігаєш». Я прийшла, а він говорить: «Давай вже тоді і в човен сідай».

На фото: Юлія і її батько-тренер Володимир Іщенко.

Звісно, як і всі початківці, виверталася, але веслування захопило мене, і я почала серйозно займатися цим видом спорту. Найгіршим покаранням в дитинстві була заборона ходити на веслування. Мама так і казала: «Будеш погано вчитися – не будеш ходити на тренування».

Додало охоти займатися спортом перше змагання на якому Юля завоювала медаль – стала переможницею на дистанції 500 м.

«Звісно, це були невеличкі змагання, але сама нагорода дала ще більше бажання займатися веслуванням, адже я відчула, як це здорово стояти на п’єдесталі. Тому і займалася. Спочатку перемагала на обласних змаганнях, потім на чемпіонатах України».

 2015-му році Юлія вже була учасницею чемпіонату Європи серед юніорів. Нині вона чемпіонка і призерка чемпіонату України в різних видах програми.

Переможниця і призерка Кубку України в різних видах програми (олімпійська програма, одиночка: бронза КУ-2021, К1-500). Учасниця чемпіонату світу серед юніорів 2016 року (12-е місце, байдарка-двійка, 500 м, з Діаною Соловйовою).

Учасниця чемпіонату Європи серед молоді 2017 року (9-е місце, 2017, байдарка-двійка, 1000 м, з Оленою Скворцовою).

Учасниця чемпіонату світу серед молоді 2019 року (7-е місце, байдарка-четвірка, 500 м, з Діаною Танько, Наталією Докієнко, Тетяною Єднак).

Юлія стала відкриттям для українського веслувального спорту, адже увірвалася у склад олімпійської збірної практично без великих перемог і значного міжнародного досвіду. Вона одна з наймолодших, але найцілеспрямованіших учасниць команди українських веслувальників на Олімпіаді.

Коли перед відльотом до Токіо у Юлії запитали «Хто вболіватиме за вас в рідній Умані?», вона відповіла:

Мої батьки, мої близькі. Вони напевно проходили таку ж підготовку до Олімпійських ігор, що і я, тому що дуже переживають за мене – кожного дня під час зборів телефонували мені, цікавилися, як я себе почуваю, наполягали, щоб я уважно стежила за своїм здоров’ям. Мабуть, переживають за мене більше, ніж я сама. Постараюся виправдати їхні сподівання.

Завтра, 5 серпня, спортсменка спробує позмагатись у півфіналі Олімпійських ігор.

telegram Усі найцікавіші новини з сайту Табло можна отримувати в нашому телеграм-каналі





Коментарі:
Схожі новини: