Головна > Актуально > Інтерв`ю

Світлана Бондар: «На сьогодні Будівельник – розмінна монета в політичній боротьбі»

10 Березня, 2020 Актуально

Директорка СК Будівельник Світлана Бондар, як очолює заклад уже 15 років, в інтерв’ю Табло розповіла, як зреагувала на можливе приєднання до КП МСК Дніпро (Центральний стадіон) і пояснила, чому це злочин проти громади міста і спорту взагалі. 

– Коли ви побачили це рішення і як зреагували?

– У п’ятницю, 6 березня, зранку. Передусім я думала, що це буде якесь об’єднання зі стадіоном для утворення нової структури, де буде новий директор і можливо конкурсна посада, де я б могла поборитись. Коли я побачила цей проект рішення, мене вразив цинізм і підґрунтя цієї пояснювальної записки. 

– Чим саме?

– Тому що основна теза, яка червоною ниткою проходить крізь текст, що на базі МСК Дніпро створили відділення футболу, футзалу, волейболу та інше. І пишуть, що це передбачає участь вказаних команд у змаганнях найвищого державного рівня: волейбол (дівчата, перша ліга), футзал (юнаки, вища ліга), футзал (чоловіки, перша ліга), футбол (аматорська ліга і чемпіонат Ю-19). По-перше, це не найвищий рівень, а по-друге, вибачте, а у нас тут що проходить? На базі Будівельника наразі працює професіональна команда з баскетболу Черкаські Мавпи, яка виступає в Суперлізі, і її дублюючий склад у вищій лізі. А скільки змагань всеукраїнського й міжнародного рівня тут пройшло з різних видів спорту? Безліч! Я не зможу перерахувати всі країни, які тут були. 

Нещодавно пройшов чемпіонат України зі стрільби з лука. Тренер збірної України, тренери зі Львова, Сум, Чернівців підходили низько кланялися і дякували за умови. Для нас – це найвища нагорода за працю. Ми розвиваємось, вдосконалюємось, а люди це помічають. При цьому, нам не виділяють шалених коштів. У 2019 році нам виділили кошти на частковий ремонт покрівлі і на виготовлення проектно-кошторисної документації на систему рекуперації. В 2020 році виділено кошти на пожежну сигналізацію, але недостатньо.

Два роки тому Будівельник міг отримати змагання з волейбольної Євроліги. Мені пропонували їх, але ці тури були в травні й серпні-вересні. Я відмовилась тільки з тої причини, що у нас не було системи кондиціонування, а в цей період у залі дуже спекотно й душно. Я не могла допустити, щоб тут жарились команди Євроліги. 

– Що є в Будівельнику, крім футзалу й баскетболу?

У двох залах боксу й дзюдо займається КДЮСШ Вікторія. Зробили ще невеликий танцювальний зал для спортклубу Жемчуг. І для тих, хто розповідає, нібито, Будівельник – це тільки баскетбольний зал ця таблиця:

– У поясненні написано, що приєднання дозволить якісно узгодити тренувальний процес і здійснювати своєчасну підготовку та оперативно реагувати на зміни, що стосуються умов і термінів проведення змагань. Є що відповісти?

– Так, цей пункт також зачепив мене. Соррі, хлопці, це маячня повна. Календар складається на початку сезону. Усі дати забиваються, навіть дати плей-офф, півфіналів і фіналів. В основному, всі заявки несуть влітку, щоб можна було скомпонувати це на початок осені, коли стартує сезон. Неправда, що тільки Мавпи мають особливий пріоритет. По-перше, вони тренуються в час, коли ніхто не приходить – це з 9 до 11 ранку і з 17 до 19 вечора, а по-друге, принесіть завчасно заявку і буде зручний для вас час. 

– Але ж у чому проблема далі проводити всі змагання й тренування, як є?

– Куди вони це втиснуть? Це нереально. Банально не вистачить часу, бо щороку все розписано до 11 вечора. Якщо, вони хочуть зробити Будівельник базою для МСК Дніпро, то всім іншим просто не вистачить часу. Це буде монополія МСК Дніпро на Центральному стадіоні і тут. Хіба це розвиток спорту?

– Будівельник – це збиткове підприємство?

– Ні. Ось тримай наші звіти за останні роки. Ми маємо проводити аудиторський звіт раз на два роки, а робимо це щороку з метою недопустити ніяких маніпуляцій і ще раз довести, що у нас все прозоро і чітко. Я постійно звітую. Тримай звітність за 2017 і 2018 роки. За 2019 рік у нас теж усе готово – ми в плюсі на 1200 гривень.

За 2019 (грн)

+ з міського бюджету 2 млн 237 тис

+ наш дохід від здійснення господарської діяльності 1 млн 789 тис

Витрати склали 3 млн 732 тис (Із них більше 2 млн заробітна плата)

Звісно, якщо підсумовувати за 9 місяців 2019 року, то ми отримали збиток, але це тому, що влітку у нас не сезон і в цей період ми проводимо поточні ремонтні роботи з підготовки споруди до нового спортивного сезону. Кошти на проведення ремонтних робіт ми накопичуємо протягом сезону. Багато робіт проводимо власними силами для економії коштів. Тобто, в літній період ми витрачаємо накопичені кошти, але вже з осені з настанням нового спортивного сезону до кінця року ми їх компенсуємо.

– Ви бачите в приєднанні Будівельника до Центрального стадіону неспортивний складник?

– Так. Я бачу в цьому передусім політичне рішення. Зокрема прибрати такого незручного директора, який говорить прямо, не прогинаючись, чесно, відкрито, тим не менш захищаючи інтереси громади Черкас. Усі 15 років я власними руками відшліфувала кожен метр цього майданчика. Коли стелили нову підлогу в залі, я ходила й перевіряла кожну дощечку.

Мені не зрозуміла сума, яку вони пишуть (548 тис гривень зарплатних коштів), які вони можуть зекономити шляхом оптимізації. Це як? Ви весь штат розженете? Моя з/п – 9600, у бухгалтера – 8040. Якщо нас двох звільнити, то ви за сім місяців зекономите тільки 150 тисяч. Це з усіма накрутками. Кого звільнити? Медсестру? Інженера? Електрика? Я над ними трясусь, бо вони отримують мізер. У мене хлопець за копійки обслуговує табло. Я на нього молюсь, бо він вирішує проблеми. Він встановив зараз систему відеоспостереження. Ми просто придбали кабель і камери, а він це налаштував і воно працює. Вибачте, скільки мені потрібно було б витратити на послуги спеціалізованої фірми? Тисяч 50? А ми віддали 8 тисяч на обладнання. Це нераціональний підхід директора до комунального підприємтсва? 

Вам цікаво було прийти на футзал Україна – Хорватія? Я думаю так, але ніхто не знає як треба було перекроїти весь тренувальний і змагальний процес у ці дні. Все скасували, провели кропітку роботу, щоб черкащани і гості подивилсь футзал міжнародного рівня. 

– Коли ви вперше почули про можливі реформи?

– Чисто випадково від друзів, які сказали, що мені «плетуть лапті». Взагалі цей процес реорганізації з’явився в повітрі два роки тому, коли сформувався новий виконком. Добре, що на тому моменті вдалося це загасити і довести, що це нелогічно. 

Я розумію, що на сьогодні СК Будівельник є розмінною монетою в політичній боротьбі. Я вважаю це злочином проти громади міста. Ми втратимо статус бази олімпійської підготовки з волейболу, баскетболу і греко-римської боротьби. Більше в області немає баз олімпійської підготовки, окрім жашківського кінно-спортивного клубу. Тобто, в Будівельник приїжджають національні команди, збірні України і мають право тут тренуватись, проводити навчально-тренувальні збори у всіх вікових категоріях. 

– Якби вам запропонували й надалі керувати Будівельником на посаді директорки, але під куполом ЦС, як би ви оцінили ситуацію?

– Мій головний меседж: я борюсь не за свою посаду, а за життя підприємства як самостійної одиниці. Щоб бути ефективним і оперативним, треба бути автономним. Коли швидко стоїть питання закупівлі якогось обладнання для проведення змагань, це не має вирішуватись через ланку осіб. Бо часу обмаль. Хіба це буде оперативно, як вони пушть у поясненні?

– Ви розмовляли з кимось із посадовців на цю тему?

– Так із Сергієм Вороновим і Анатолієм Бондаренком. Перший мені сказав, що проект рішення готовий і виноситься на найближчу сесію. Міський голова відповів, що ідея об’єднання йому подобається, але проект рішення він не бачив. На що я відповіла, що мені не подобається ця ідея і взагалі навіщо руйнувати те, що добре працює, тим паче базу олімпійської підготовки. Анатолій Васильович попрохав мене свої доводи викласти в листі на його ім’я, що я в той же день і зробила.

У цьому проекті рішення я не побачила баскетбол і він може постраждати. А це змагання найвищого рівня з командою професіоналів. Тим паче баскетбол збирає стабільно максимальну кількість глядачів. Якщо їм погіршать умови тренувань, то чи буде загалі сенс існування цієї команди в Черкасах? Яка, на секундочку, виховала Михайлюка. А ще Руслова, Ткаченка та інших. 

telegram Усі найцікавіші новини з сайту Табло можна отримувати в нашому телеграм-каналі





Коментарі:
Схожі новини: